Змагання лісорубів

Вже традиційно, напередодні професійного свята лісівників – Дня працівника лісового господарства, проходять всеукраїнські змагання вальників лісу. 30 серпня відбудуться вже 21-ші змагання, в яких за звання кращого серед кращих боротимуться представники однієї з найнебезпечніших, але дуже важливої і необхідної професії – вальника лісу. Участь в конкурсах приймають переможці обласних змагань з усіх куточків нашої батьківщини, як професіонали так і юніори. Переможе той, хто набере найбільшу кількість балів у всіх етапах конкурсу, а це заміна пильного ланцюга, розкряжування точним та комбінованим різом, обрізка сучків та звалювання дерева.  Всі види вправ оцінюються за точністю, швидкість та безпечністю виконання.

Паралельно проводитиметься конкурс на звання кращого оператора гідроманіпулятора. Конкурс складається із двох вправ: зведення зрубу із колод, та складання стовпчика із фрагментів брусу, торці якого запиляні під різними кутами. Обидві вправи проводяться за допомогою гідроманіпуляторів, якими обладнуються лісовозні автомобілі і потребують від оператора неабиякої майстерності, витримки та бездоганного володіння технікою.

Одночасно із проведенням змагань буде проходити виставка товарів для лісового господарства. Тут компанії що спеціалізуються на виробництві товарів продемонструють свої вироби, як перевірені часом так і нові розробки. Це всім відомі марки на ринку лісопильного обладнання Stihl, Husqarna, Мотор-Січ, чиї вироби стали взірцями потужності та надійності. Компанія Uos-Lab представить комплекс обладнання для переробки насіння хвойних порід. І інші підприємства, продукція яких дозволяє зробити роботу лісової галузі ефективнішою і безпечнішою.

Тож запрошуємо усіх бажаючих відвідати це захоплююче дійство та скористатись можливістю на власні очі оцінити рівень фахової  підготовки учасників. Адже вальники лісу це завершальна професія всього циклу лісогосподарського виробництва, в процесі якого приймають участь кілька поколінь лісівників. 

Місце проведення: 56 квартал Тетерівського лісництва державного підприємства «Тетерівське лісове господарство» (75-й км автодороги Київ-Ковель). 50°43'31.6"N 29°38'15.5"E

Адміністрація ДП «Тетерівський лісгосп»