Посадкова кампанія 2019

На зміну зимовим морозам, до нас прийшло довгоочікуване весняне тепло. Весна, обережно крокуючи ще донедавна засніженими  просторами, пробуджує природу, вдихаючи нове життя у все навкруги. Сонячні промені пробиваються крізь хмари, проганяючи останній холод. З вирію повертаються до рідних країв птахи, наповнюючи простір своїми голосами, а де не де вже можна побачити перші весняні квіти.

Але весна це не тільки сезонне перетворення природи, весна – це і нові клопоти. З приходом весни, додалось клопотів і у лісівників. Адже за короткий період, підлаштовуючись під примхливу весняну погоду, потрібно створити нові насадження на місці зрубаних. В лісі, як і в інших галузях народного господарства, свій «оборот виробництва». Деревостани, досягши віку стиглості, стають джерелом цінної сировини, роль якої важко переоцінити. Нажаль останнім часом під дією біологічних факторів, причиною проведення рубок є не тільки планова заготівля деревини, але і санітарні рубки, які проводяться для стримування поширення шкідників лісу, які за короткий проміжок часу можуть спричинити загибель не тільки окремих дерев а і цілих насаджень.

Відтворення лісів найважливіший етап лісогосподарського виробництва, тому вимагає відповідального підходу до організації та проведення робіт. ДП «Тетерівський лісгосп» в повній мірі забезпечений усім необхідним інвентарем та технікою для ефективного проведення лісокультурних робіт у запланованих обсягах. А заплановано заліснити на весні поточного року 240 га. зрубів. Для забезпечення виконання запланованих обсягів робіт з лісовідновлення, в ДП «Тетерівський лісгосп» функціонує 6 лісових розсадників загальною площею 0,7 га., на яких було вирощено 4 млн. шт. сіянців головних лісоутворюючих порід, з яких 3,5 млн. шт. - сіянці сосни звичайної. На виконанні робіт зі створення лісових культур задіяні сезонні працівники, які працюють на умовах цивільно-правового договору. Безпосередньо на лісокультурних площах, організацією робіт зі створення нових насаджень займаються майстри лісу, які слідкують за дотриманням технології проведення робіт, контролюють якість їх виконання.

IMG_1878.JPG

ДП «Тетерівський лісгосп» вдячний усім хто долучився до благородної справи з відновлення лісів, примноження зелених багатств нашої держави. Такі роботи, крім фінансової винагороди, приносять ще й велике моральне задоволення від усвідомлення причетності до великої справи та важливості  свого внеску в природу рідного краю. Люди, які власноруч посадили дерево, зовсім по іншому ставляться до природи і зокрема до лісу, вони не покинуть не загашене багаття після відпочинку і вже точно не розглядають ліс як місце куди можна викинути сміття.

Адміністрація ДЛГ